Reference

Přečtěte si, co o mé práci říkaj klienti:

Ohlasy na Strategický fokus

Potřebovala jsem se podívat na jedno téma, kolem kterého se točím již dost dlouho. Nabídka Aničky na „Strategický fokus – klíčové kroky pro rozvoj Tvého podnikání“ přišla přesně včas. Před samotným koučováním mi Anička zaslala dotazník, kde se velmi podrobně vyptala na jednotlivé body mého podnikání. Já jsem tak měla možnost si ujasnit a pojmenovat „svůj stav“ a Anička tak získala představu ještě dříve, než jsme se potkaly přes telefon. Přišlo mi to jako skvělý tah, neztrácely jsme pak už čas vzájemným představováním a šly jsme rovnou k mé otázce.

Během dvou hodin mě Anička skvěle vedla, krok po kroku, otázku po otázce, velmi efektivně a přitom jemně a mile. Díky ní jsem pro sebe měla několik AHA momentů, uvědomila si důležité věci. V závěru jsme vše ukotvily vizualizací, opět velmi efektivní, a dostala jsem domácí úkol. Který jsem, světe div se, opravdu udělala a konečně tak rozklíčovala mé dilema. Vystoupila jsem tak z kruhu a velmi se mi ulevilo. Navíc mám směr a energii se do něčeho nového pustit.

Takže, pokud potřebujete posunout, zhodnotit či obnovit své podnikání, neváhejte a k Aničce spěchejte.

Janka Urbanová

Aromaterapeutka

Annu Novotnou doporučuji všem ženám, které při svém podnikání narazí na problém zahlcení – v mém případě informační katastrofa.

Něco jako když zdědíte dům po babičce, objevíte v něm spoustu zajímavých kousků, několik pokladů, pár cenností, ale také množství věcí na vystěhování a nutnost kompletní rekonstrukce. V takovém stavu bylo moje podnikání.

Anička ocenila skvělé nápady, sjednotila koncept, navrhla strukturu a společně jsme vytvořily akční plán.

Na Aničce oceňuji, že mé dlouhé úvodní povídání bedlivě poslouchala a dokázala pojmenovat stěžejní body. Anna se umí zeptat.

Aničko, děkuji Ti, že jsi mě zachránila před vyhořením a vlila mi obrovskou dávku energie.

Jolanta Balon

Úklid podle živlů

Ráda bych přidala zpětnou vazbu na koučování “Strategický fokus” s Annou Novotnou.

Co vnímám jako praktické:

 • Anička mi dopředu poslala materiály k vyplnění, čímž mi dala podněty k zamyšlení, co vlastně chci a potřebuji.
 • Ozvala se mi den dopředu, dala mi doplňující otázky a připomenula mi odeslání dotazníku.
 • Volaly jsme si přes telefon, což bylo příjemné, protože jsem mohla mít sluchátka a volně se pohybovat po domě a zahradě.
 • Po konzultaci mi zaslala výstup.

Co vnímám jako milé:

 • Anička má velmi příjemný hlas.
 • Dokázala mě udržet u tématu velmi nenásilným způsobem.
 • Je velmi podporující a hlavně mě nesoudila a nekladla mi otázky, které by mi podsouvaly odpovědi.
 • Neměla jsem pocit, že vím, co by chtěla slyšet, což je pro mě velmi důležité, abych nesklouzla k syndromu jedničkářky (hlavně dobře odpovědět).
 • Konzultace trvala dvě hodiny, neměla jsem tudíž pocit, že stejně nestihnu to, co je důležité a nebyla od začátku ve stresu.

Co vnímám jako přínosné:

 • Několikrát se mě zeptala, co si chci odnést, až ze mě dostala specifikaci toho, co vlastně chci a v průběhu ověřovala, jestli jdeme správným směrem.
 • “Musela” jsem slíbit, co a kdy udělám.
 • Cítila jsem se uvolněná a ne pod tlakem.
 • Velmi se mi líbilo, že mě Anička vedla, ale nemanipulovala.

Konečné resumé? Určitě doporučuji! Děkuji.

Hana Moneam

Specialistka na přírodní péči o vlasy a pokožku

Mám za sebou své koučinkové poprvé! Aničku jsem poznala v jejím online programu Jak si vytvořit cestu k vysněnému životu. Tam jsem došla k zjištění, že na správné cestě jsem, ale co dál? Aniččiny odpovědi na mé komentáře ve skupině mě přiměly přemýšlet o mé práci novým způsobem. Když už mě pár vět dokáže takto posunout, co pak celý koučink?

Domluvily jsme si první termín. Jak koučování probíhalo? Jako když rozmotáváte beznadějně zašmodrchané klubko a splétáte z něj úhledný copánek. Stejně tak se rozmotávala změť mých myšlenek a nápadů.

Zjistila jsem, že můj „velký“ problém vlastně vůbec velký není. Že už vím, kde jsem, co mám rozhodnuto, co ještě rozhodnout potřebuji, s čím se trápím zbytečně a co musím udělat, abych se přiblížila dál k realizaci.

Anička je obrovsky trpělivá a empatická, dala mi prostor, a i díky tomu jsme se k řešení nakonec dostaly rychleji, než jsem čekala. To poznání stojí za to! Stojí za to se do rozmotávání pustit se zkušeným koučem, protože člověk sám ten nadhled získá jen těžko. Za pár dní jsem dostala zápis, který koučování krásně shrnuje a připomíná mi důležité body. Děkuji!

Eva Váňová

Copywriter s marketingem v těle

Práce Anny je empatická, současně však věcná, praktická a vedoucí rovnou k cíli. Žádná její otázka nebyla zbytečná. Pracuje strukturovaně, provedla mě mým “problémem” s lehkostí přímo až k jeho řešení.

Řešení jsem sice měla někde hluboko v sobě, ale potřebovala jsem ho vytáhnout na světlo a definovat si ho. Velmi také oceňuji písemné shrnutí koučování – díky tomu se k nosným myšlenkám vracím opakovaně. Mockrát děkuji!

Ing. Monika Rumanová

Růst podnikání díky delegování

Hezký den, chtěla bych se podělit o velmi pozitivní zkušenost s Aničky koučinkem – strategický fokus.
Už pár měsíců jsem rozhodnutá, že opustím své dosavadní zaměstnání (státní instituce) a vrhnu se do nejistých vod OSVČ na plný úvazek. V šuplíku mi leží napsaná výpověď a plán ji podat je na počátku prosince 2020. Je mi 52 let a vždy jsem byla zaměstnancem. Nikdo z naší rodiny NIKDY nepodnikal. Dovedete si tedy představit, jaké obavy a úzkosti mne přepadaly? Účelově používám minulý čas, protože dnes už tomu tak není.

Strach z nedostatku klientů a peněz už jsem si zpracovala v nedávné minulosti, ale stále mne přepadaly zvláštní stavy strachu z toho, co bude. Aktuální situaci jsem popsala Aničce.

To, že jsem se na Aničku obrátila, bylo nejlepší rozhodnutí v mém životě. Během 75 minut mne dokázala těch strachů zbavit. Pomohla mi je zmapovat a konkrétně pojmenovat. Společně jsme „nakrokovaly“ vše, co je potřeba udělat, abych se v nejisté situaci cítila bezpečně.
 

Anička velmi pozorně naslouchá a dokáže „vyhmátnout“ přesně to, co je potřeba k našemu posunutí. To, co častokrát skrýváme i sami před sebou, nebo to odkládáme a potřebujeme „jen trochu“ postrčit.

Na konci vše krásně shrne, „zarámuje“, a dá tomu punc/razítko kvality.
Aničko, děkuji, že jsi ❤️
Aniččiny služby vřele doporučuji!
Hana Randáková

Hana Randáková, Intuitivní terapie

Proměna v motýla (půlroční koučovací program)

K Aničce jsem přišla s cílem ujasnit si kroky, které podniknout ke změně v mém životě. Cítila jsem, ze již nechci být v neustálém časovém kolotoči a presu, kdy se střídá práce a opět práce s tlakem vydělat peníze, péče o dceru, péče o domácnost a na mě už nezbýval čas.

Potřebovala jsem změnu a s pomocí Aničky jsem si ujasnila své potřeby a vůli změnit svůj dosavadní život a začala konat kroky. Na začátku spolupráce jsme si stanovily tři mé základní cíle, kterých bych chtěla ke konci koučování dosáhnout. 

Nyní po skončení série koučování jsem ráda a vděčná, že jsem se ke kroku investovaní a výběru kouče odhodlala.

Anička mě nenásilně a s lehkostí vedla, velmi pečlivě mi naslouchala a vnímala, jak reaguji. Byla profesionální, vnímavá a na každý meeting s ní jsem se těšila. Byl to čas vyhrazen pouze pro mě, pro mé myšlenky, potřeby, uvědomění si svých pocitů (které jsem v uspěchaném tempu zkrátka přehlížela nebo odsouvala).

Anička mi vše citlivě zaznamenávala a tím jsem se mohla k poznámkám kdykoliv vrátit.

Díky jejímu koučování jsem udělala ohromný posun vpřed a za to jí patří moje velké poděkování.

Adrianna R.

Koučování s Annou Novotnou považuji za jednu z nejlepších věcí, které jsem pro sebe tento rok udělala. Přála bych tuto zkušenost všem, kdo se chtějí v životě posunout a efektivně na sobě pracovat. Prošla jsem si s Annou půlroční koučovací sérií o 12 sezeních.

Na konci jsem se opravdu divila, jak velkou cestu jsem ušla a co vše mi koučování přineslo. Vyzdvihla bych samostatnost, se kterou se teď zvládám k cílům posouvat sama. Sebepoznání, které mi dodalo důvěru v mé rozhodování a ukázalo mi mé kvality. A návyky, které mi fungují a posouvají mě i po ukončení série.

S Annou jsem se cítila bezpečně, bylo vidět, že jí na mém růstu skutečně záleží. Byla mi oporou a zároveň mě nechala pracovat samostatně. Vše mi dokázala vysvětlit a uměla mi dát víc prostoru tam, kde jsem ho potřebovala. Na každé naše setkání jsem se moc těšila.

Naďa Ryšánková

Webová a grafická designérka, LinkedIn profil

Bylo to skvělé!

Jsem typ holky, co si nerada nechává s něčím pomoct, takže rozhodnutí začít s koučováním mi trvalo dlouho. A teď mě mrzí, že jsem nezačala dřív:) Koučování s Aničkou je přirozené a samozřejmé, takže jsem byla vlastně překvapená, jak rychle se dostavily výsledky a jak rychle jsem se díky jejímu klidému a pečlivému vedení dostala k cílům, které jsem si na začátku vytyčila.

Měla jsem prostor najít nadhled nad svými nepořádky a vymyslet jejich řešení. A právě získávání nadhledu si myslím koučování zprostředkovává úplně skvěle. Díky Aničko!

Klára Šmakalová

The boss of it all, Akari